Prekonaj svoje limity

Dobrodružné preteky pre vesmírnych nadšencov

Informácie pre média


V Bratislave sa budú konať preteky v astronautských disciplínach!


1. septembra sa v Bratislave uskutoční druhý ročník unikátnych pretekov Spaceman Championship, šampionát pre všetkých, ktorých fascinuje vesmír a túžia po nezabudnuteľných zážitkoch. Víťaz získa nezabudnuteľný 5 dňový letecký zájazd do Star City v Moskve, kde zažije aj beztiažový parabolický ZeroG let.

Preteky Spaceman Championship 2017 sa uskutočnia v piatok 1. septembra 2017 v Areáli Divoká Voda v Čunove. Registrovaní pretekári si počas dňa porovnajú svoje sily vo fyzických a psychických disciplínach inšpirovaných základnými testami astronautov. Účastníci pretekov sa môžu tešiť na workout games, zipline, hydrospeed, let s dronom, potápanie, či pristávanie s raketoplánom na leteckom simulátore a ďalšie disciplíny. Víťaz Spacemen Championship 2017 si odnesie letenku na ZeroG (beztiažový parabolický let lietadlom) s 5 dňovým leteckým výletom do Star City pri Moskve, držiteľ 2. miesta získa adrenalínovú cenu, let stíhačkou s nafilmovaním letu a pre 3. miesto sú pripravené športové hodinky značky Luminox z vesmírnej série. Organizátor Róbert Vokál je adrenalínovým nadšencom: "Už veľa rokov ma baví lietanie, šport, veda a vesmír. V roku 2013 som prekonal sám seba a vyhral som v súťaži suborbitálnu letenku. Preteky Spaceman Championship prinášame, aby mal každý príležitosť cítiť sa ako astronaut. A pokiaľ ide o hlavnú výhru...pocit beztiaže a ten výhľad sú neopísateľné. Príďte zažiť dobrodružný deň v krásnom Areáli Divokej Vody a prekonajte svoje limity. Unikátne zážitky a zábava sú garantované až do večera.” Na podujatie Spaceman Championship majú diváci vstup voľný a tiež možnosť si nesúťažne vyskúšať niektoré z disciplín. 


Spaceman Championship 2017
1. september 2017, 8:00 - 22:00 hod.
Areál Divoká Voda, Čunovo, Bratislava

Viac informácií na http://spcmn.sk , http://www.spacemanchampionship.com
Udalosť na FB: https://www.facebook.com/events/141119349745751/
Video z ročníka 2016: https://www.youtube.com/watch?v=Tz5VA2J8Qk
Hlavná cena beztiažový parabolický let ZeroG: https://youtu.be/a3RCDI0YksM
Registračný poplatok: http://spcmn.sk/store


Prosíme vás pokiaľ zdieľate informácie o tejto súťaži, dajte nám vedieť emailom, alebo cez hash/tags, aby sme mohli následne zdielať dobré správy. Žiadame vás uviesť link a referenciu na stránku www.spacemanchampionship.com / www.spcmn.sk a používajte iba oficiálne logo ak je to potrebné, respektíve v iných prípadoch si vyžiadajte presskit.


V Bratislave 28.3.2017
Zuzana Polonyová
+421 904 941 595


Ďakujeme za vašu podporu.


Pressnews.pdf (66 Kb, pdf)