Vesmírne podujatia pre všetkých

Dobrodružné vzdelávanie a unikátny športový zážitok

Space Walk - náučná prechádzka slnečnou sústavou

Prejdite sa popri Dunaji a spoznajte našu slnečnú sústavu na 3km trase. Podujatie organizujeme v Bratislave 28.5.2017.

Ľudia by si nemali myslieť, že Zem je plochá. Chceme vzdelávať zážitkovou formou a priniesť vesmír bližšie k ľudom. Rozhodli sme sa ukázať akí sme malí v nekonečnom vesmíre a aká krehká je naša planéta Zem.

Pozývame Vás na verejné náučné podujatie Space Walk dňa 28.5.2017 od 10:00 - 17:00. Prejdite sa modelom našej slnečnej sústavy na 3km trase od Tyršovho nábrežia po Lafranconi. Pri každej planéte bude jej model v realistickej mierke, infotabuľa so zaujímavosťami a úloha. Riadiace stredisko a organizačný stan sa bude nachádzať pri planéte Zem oproti SunDeck-u. O 10:30 bude krátka tlačová beseda o tomto podujatí, info ohľadom vývoja rakety na suborbitálne lety a priestor na Vaše otázky, či rozhovor.

Na podujatí bude unikátny sprievodný program - vesmírny simulátor, kde si každý bude môcť vyskúšať pristáť s raketoplánom. Budete môcť v prípade priaznivých podmienok sledovať Slnko cez teleskopický ďalekohľad. Vo virtuálnej realite sa ocitnete vo vesmíre a budete môcť navštíviť planéty a pohadzovať ich priestorom. Na podujatí bude vystavený aj model prvej slovenskej družice skCUBE, ktorá už onedlho poletí do vesmíru s ISRO na rakete Polar Satellite Launch Vehicle a príde aj astronaut v skafandri. Všetci, ktorí splnia úlohy pri planétach budú zaradení do žrebovania o vecné ceny a zážitky od našich partnerov. Budete môcť vyhrať lístky na Spaceman Championship, poukážky do virtuálnej reality, vesmírne tričká, a ďalšie vecné ceny. 

Ďakujeme za podporu, zdieľanie a tešíme sa na Vás.

Mapa podujatia
spacewalk_mapajpg

FB event: 
https://www.facebook.com/events/419393948425905/ 

Tlačová správa (PDF):
www.spacemanchampionship.com/files/SpaceWalk_tlacova_sprava.pdf