Vesmírne podujatia pre všetkých

Dobrodružné vzdelávanie a unikátny športový zážitok

Space Walk - video

Bolo nám potešením, že 28. mája na pravom brehu Dunaja hovorili všetci o vesmíre. Na 2,7 km trase sme rozložili slnečnú sústavu, v ktorej malo Slnko priemer 65 cm a Zem 6 mm. Model mal mierku 1: 2 141 384 615 .

Cieľom podujatia bolo priblížiť vesmír bežným ľudom, motivovať ich k vzdelávaniu a športu. Myslíme si, že budúcnosť ľudstva smeruje do vesmíru. Zvolili sme zážitok ako formu vzdelávania, aby ľudia iba nesedeli doma.

S partnermi podujatia sme pripravili aktivity vo virtuálnej realite, letecký PC simulátor na pristátie s raketoplánom, tréning letu s dronom, teleskopy na pozorovanie Slnka a logické hádanky o pekné ceny a zážitky. Pozorovať ste mohli aj maketu družice skCUBE, ktorá o pár dní poletí do vesmíru. Pokiaľ vás zaujali ukážky z astronautských disciplín, viacej podobných zážitkov prinesú naše preteky Spaceman Championship.

Ďakujeme všetkým čo prišli, teamu aj partnerom. Na základe vašej spätnej väzby budeme akciu určite opakovať, stačí sledovať náš web a facebook pre aktuálne informácie. Určite si pozrite naše video z akcie, prípadne aj reportáž na RTVS.

spacewalk_snap_video2png

  
spacewalk_snap_video3png