Vesmírne podujatia pre všetkých

Dobrodružné vzdelávanie a unikátny športový zážitok

Space Walk

Model slnečnej sústavy ako prechádzka pri Dunaji obohatená o unikátne vesmírne zážitky pre mladších aj starších. Naučíte sa zaujímavé informácie o planétach, strávite čas vonku s rodinou a vychutnáte si sprievodný program. V roku 2018 pripravujeme opakovanie tohto podujatia, pre aktuálne informácie sledujte náš web, alebo facebook. Viacej informácii prinesieme už čoskoro. Pozrite si nižšie report z roku 2017. 


Bolo nám potešením, že 28. mája na pravom brehu Dunaja hovorili všetci o vesmíre. Na 2,7 km trase sme rozložili slnečnú sústavu, v ktorej malo Slnko priemer 65 cm a Zem 6 mm. Model mal mierku 1: 2 141 384 615 .

Cieľom podujatia bolo priblížiť vesmír bežným ľudom, motivovať ich k vzdelávaniu a športu. Myslíme si, že budúcnosť ľudstva smeruje do vesmíru. Zvolili sme zážitok ako formu vzdelávania, aby ľudia iba nesedeli doma.

S partnermi podujatia sme pripravili aktivity vo virtuálnej realite, letecký PC simulátor na pristátie s raketoplánom, tréning letu s dronom, teleskopy na pozorovanie Slnka a logické hádanky o pekné ceny a zážitky. Pozorovať ste mohli aj maketu družice skCUBE, ktorá o pár dní poletí do vesmíru. Pokiaľ vás zaujali ukážky z astronautských disciplín, viacej podobných zážitkov prinesú naše preteky Spaceman Championship.

Ďakujeme všetkým čo prišli, teamu aj partnerom. Určite si pozrite naše video z akcie, prípadne aj reportáž na RTVS.Máte záujem o podobné podujatie pre školské, súkromné, verejné, alebo firemné akcie? Kontaktujte nás a pripravíme vám na mieru riešenie podľa vašich potrieb. Viacej informácii na info@spcmn.org.